Internship - Customer Experience Representative

Descriere

Poziție:
 Customer Experience Representative

Superior: Customer Experience Manager

Locație: Cluj-Napoca

Perioadă internship: 3 luni

COLOSUS este prima licitație de mașini, utilaje, avioane și bărci din România. Companie cu un capital 100% românesc, COLOSUS își propune să sprijine piața echipamentelor second hand din România, prin servicii oferite cu profesionalism și excelență.

Povestea COLOSUS a început în familia UTILBEN, companie antreprenorială românească, ce a devenit principalul importator de utilaje second hand din România. În fiecare an, UTILBEN  organiza o licitație pentru vânzarea stocului de utilaje nevândute și a flotei de închirieri. Apoi, după ce mai mulți dealeri de utilaje din România și-au arătat interesul de a vinde și ei utilaje prin licitație, ne-am hotărât să lansăm COLOSUS, prima licitatie de mașini, utilaje, avioane și bărci din România.

Despre ce vei citi în acest anunț?

1. Ce tip persoană căutam și cum ne vei ajuta să ajungem principala casă de licitații de utilaje din Europa
2. Ce trebuie să știi și care vor fi responsabilitățile tale
3. De ce e fain să lucrezi cu noi în echipă
4. Istoricul nostru și care este viziunea noastră pe termen lung
5. De ce să nu aplici

1. Ce tip de persoană căutam și cum ne vei ajuta să ajungem una principala casă de licitații de utilaje din Europa.

Suntem în căutarea unui nou coleg/colegă, care să ne ajute să le oferim clienților cea mai bună experiență COLOSUS! Ne dorim o persoană dedicată, organizată, căreia îi place să învețe și, cel mai important, căutăm o persoană căreia îi place să vorbească.

În cadrul companiei COLOSUS, rolul de customer experience representative este unul extrem de important, deoarece această persoană este legătura dintre compania noastră și clienții noștri. Candidatul de succes trebuie să fie capabil să identifice o rezolvare eficientă a problemelor clienților, reclamațiilor și întrebărilor. Trebuie să mențină satisfacția clienților, în centrul fiecărei decizii și comportament.

2. Ce trebuie să știi și care vor fi responsabilitățile tale.

Profilul persoanei căutate:

- extrovert și sociabil

- capacitate de analiză, sinteză și transmitere a informațiilor

- abilități de time management și follow-up

- atras de lucrul în echipă și networking

- persoană organizată

- comunicare proactivă și ascultare activă

- capacitate de a asculta și a înțelege

- self-starter, cu o atitudine pozitivă

- capabil să ia decizii în situații complexe și sub presiune

Care vor fi responsabilitățile tale?

- discuții telefonice sau prin email, cu potențiali clienți sau clienții COLOSUS, pentru înțelegerea nevoilor acestora

- discuții scrise prin CRM, comunicări transmise clienților COLOSUS, pentru înțelegerea nevoilor acestora

- rezolvarea problemelor clienților

- contactare clienți existenți

- prospectarea și planificarea sales call-urilor din CRM
- raportare către superior

Beneficii:

Te așteptăm să aplici pentru “cea mai COLOSALĂ oportunitate” de până acum și vei avea parte de:

- salariu care să îți răsplătească munca și vara petrecută în Cluj

- dezvoltare personală prin accesul la “Academia UTILBEN”

- oportunitatea de a lucra într-o echipă tânără

- poți să îți “pui amprenta” în dezvoltarea firmei

- vei avea parte de toate materialele necesare pentru ați desfășura activitatea

- sărbătorim succesele, prin celebrări și aniversări

- oferim cursuri de înot, abonament la Bookster, sală de jocuri dedicată, gaming night

3. De ce e fain să lucrezi cu noi în echipă.

- la COLOSUS, fiecare echipă se organizează cum vrea, atâta timp cât se îndeplinesc obiectivele.
- nu o să ai parte de ședințe la 9 seara și nici nu o să te sune cineva în concediu să îți ceară să lucrezi
- nu ai șefi, ai colegi, parteneri și prieteni, iar cei din echipa noastră lucrează responsabil, independent și asumat
- investim în oameni tineri și entuziaști

4. Istoricul nostru și care este viziunea noastră pe termen lung.

COLOSUS este prima licitație de mașini, utilaje, avioane și bărci din România. Compania are capital 100% românesc și își propune să sprijine piața echipamentelor second hand din România, prin servicii oferite cu profesionalism şi excelență.

Scopul nostru este să contribuim la transformarea României, prin afaceri făcute cu integritate și caracter.

Viziunea COLOSUS pentru următorii ani este să devină una dintre principalele case de licitații de utilaje din Europa și 1 din 10 utilaje achiziționate prin licitație în Europa să fie prin COLOSUS.

Misiunea noastră este să creăm un mediu de creștere și dezvoltare prin care să adăugăm valoare oamenilor.

Dezvoltare personală: Fiecare angajat citește timp de 20 de minute pe zi în „Academia UTILBEN”. Prin „Academia UTILBEN”, fiecare coleg are acces la training-uri, video-uri și cărți de dezvoltare personală.

5. De ce să nu aplici.

- nu ai cunoștințe de operare PC: Windows, Microsoft Office, Internet Explorer
- nu ești o persoană organizată
- nu știi să comunici eficient
- nu cunoști cel puțin o limbă străină de circulație internațională
- nu ești o persoană extrovertită
- nu ești o persoană care învață repede
- nu ești o persoană proactivă
- nu ești o persoană asertivă
- nu ești o persoană atentă la detalii
- nu ai abilități de prioritizare
- nu îți place munca în echipă
- nu ai capacitate de adaptare și implementare

Iar acum, dacă încă ești interesat(ă) și îndeplinești toate lucrurile pe care ți le-am prezentat și vrei să contribui la dezvoltarea și transformarea unei afaceri naționale într-una internațională, iată ce trebuie să faci în continuare:

1. Completează formularul din dreapta!

De ce este nevoie să completezi acel formular? Deoarece sunt foarte multe persoane care aplică și nu au nicio legătură cu acest job. Noi nu ne dorim oameni care nu se potrivesc și nu se pliază pe valorile companiei. De asemenea, sunt luate in considerare doar persoanele care aplică pe acest site.

2. Dacă CV-ul tău ne-a impresionat, o să trecem la următoarea etapă, unde vom avea câteva întrebări mai detaliate.

Ne dorim să ne asigurăm că acest rol ți se potrivește și, de aceea, te rugăm să completezi un scurt chestionar.

3. Dacă ai trecut și de etapa a doua, trecem la pasul următor. Acest pas presupune un interviu pe Skype, realizat de colegele noastre de la HR.

4. Dacă ai trecut și de etapa a treia, trecem la pasul următor. Acest pas presupune interviul față în față, la sediul firmei noastre.

5. Ultimul și cel mai important pas este să găsim o soluție prin care ambele părți să fie mulțumite. Tu să fii mulțumit din punct de vedere financiar și personal că faci parte din cea mai frumoasă echipă, iar noi să fim mulțumiți că ne vei ajuta să ducem compania la un alt nivel.

Astfel, dacă bifezi toate punctele enumerate mai sus, te invităm să aplici pentru că de-abia așteptăm să te cunoaștem!

Aceasta este sansa ta. Hai sa ne cunoastem !