Căutăm Mecanic Utilaje Agricole

Descriere

Poziție: Mecanic Utilaje Agricole
Locație: Cluj-Napoca
Perioadă nedeterminată de angajare

UTILBEN este compania numărul 1 în România la vânzări de utilaje grele second hand. Și, dacă ești pasionat de utilaje, te invităm alături de noi, în drumul spre performanță!

Căutam un specialist care să ne ajute să devenim compania numărul 1 în Europa, la vânzări de utilaje grele. Iar, pentru asta, avem nevoie de cei mai buni mecanici!

Căutam un mecanic, care  aibă:

  • studii liceale sau școala profesională de profil mecanic
  • experiență ca mecanic de utilaje grele sau camioane
  • atitudine pozitivă
  • permis de conducere categoria B (categoria C reprezintă un avantaj)
  • capacitate de comunicare foarte bună
  • flexibilitate și deschidere către schimbare

Descrierea jobului.

Responsabilitățile tale vor fi:

  • efectuarea diagnozei și identificarea problemelor tehnice ale utilajelor
  • propunerea de soluții tehnice pentru rezolvarea defecțiunilor
  • întocmirea necesarului de piese, consumabile sau repere de schimb pentru utilaje
  • demontarea, montarea și, după caz, repararea componentelor defecte
  • remedierea defecțiunilor utilajelor
  • asigurarea unei bune funcționări a utilajelor
  • monitorizarea funcționării conforme a utilajelor
  • punerea în funcțiune a utilajelor care urmează a fi livrate
  • efectuarea activităților de mentenanță preventivă
NU aplica dacă:
  • nu ai terminat o școală profesională cu profil mecanic
  • nu ai experiență ca mecanic de utilaje grele sau camioane
  • nu ai o atitudine pozitivă și nu ești o prezență plăcută
  • nu ai permis de conducere categoria B
  • nu ești organizat și responsabil

Descrierea companiei

UTILBEN este principalul importator de utilaje noi și second hand din România. Compania UTILBEN este specializată în importul de utilaje de calitate, închirieri și service multibrand, pentru utilaje de construcții și utilaje agricole. Oferim servicii complete în domeniul utilajelor, vânzări, achiziții, service și piese de schimb. UTILBEN are o echipă tânără și ambițioasă de oameni pasionați de utilaje. Media de vârstă în companie este de 33 de ani.

UTILBEN este reprezentant autorizat pentru brandurile:

Deutz Fahr, Kaeser, Farmtrac, Pronar, Hydra Ram, DSB Innocrush, CAMS, Locatelli.

Misiunea noastră: Să ajutăm firmele din România să își achiziționeze în siguranță și la prețuri avantajoase utilaje performante din afara țării.

UTILBEN este prezentă pe piața românească din anul 2006.

Prin valorile reprezentate, dorim să fim un partener de afaceri bun și de încredere, prin oferirea de soluții adaptate nevoilor pieței. În același timp, suntem un angajator responsabil, care își motivează angajații, printr-o serie de beneficii pe care le vei afla când ne vom cunoaște!

Aceasta este sansa ta. Hai sa ne cunoastem !